Paní zástupkyně Mgr. Radmila Laudová

09.12.2010 22:32

                Jak dlouho učíte?

·         Učím od roku 1994. 2 roky na „chlapecké“ škole (ZŠ Skálova) a po mateřské dovolené jsem nastoupila na naší školu (ZŠ 28. října).

        Jak jste se dostala do pozice zástupkyně ředitele školy?

·         Po odchodu p. uč. Holečkové mě oslovil pan ředitel. Mé rozhodování nebylo snadné, neboť jsem více učitelka než řídící pracovník.

Učíte z povinnosti anebo spíše z radosti?

·         Pokud hodiny běží podle mé představy, pak samozřejmě učím z radosti. Jsou ale bohužel i momenty, kdy učím pouze z povinnosti. Naštěstí je těchto hodin málo.

Učíte z učebnice, nebo z vlastní hlavy?

·         Matematika se bez učebnice učit nedá, ale přiznávám, že učebnici často odkládám.

Máte v souvislosti se školou nějaký hrozný zážitek?

·         Před několika lety, na lyžáku. Jeli jsme na běžkách a najednou se na nás vyřítil vlčák. Jednu dívku povalil a pokousal. Naštěstí měla silné lyžařské kalhoty i bundu, takže byla pouze samá modřina. Všichni jsme se pěkně vyděsili.

A naopak nějaký hezký?

·         Hezký zážitek? Určitě jich bylo mnoho – kytička, jako malé poděkování od dětí; krásné zážitky ze školních výletů, výcviků i jiných školních aktivit. Občas i pocit z dobře vykonané práce.

Co si myslíte o ztracené Aničce?

·         Ztracená Anička je veliká tragédie. Bohužel jsou takových dětí stovky, jenom se o nich tolik nemluví. Ještě děsivější představa je, že to může postihnout každého z nás.

Znáte přesnou definici Pythagorovy věty?

·         Pythagorova věta, jak starší děti vědí, se týká pravoúhlého ∆. Obsah čtverce nad přeponou je roven součtu obsahů čtverců nad jeho odvěsnami.

Můžete nám říct pár slov na konec?

·         Držím palce celé vaší redakci při tvorbě dalších časopisů. Snad se připojí i další studenti, které něco trápí. Vždyť Váš časopis je pro ně a hlavně o nich.

Přeji hodně zdaru.

 

  •